The documents that alleged Pierre Omidyar co-funded Ukraine revolution groups with US government

Original Source : Pando By On February 28, 2014

EEV WordPress PDF LINK: For non formatted documentation

209847085-09-09-2013-Chesno-2012-Finance-Campain-Final

Top Secret

Top Secret (Photo credit: [RAWRZ!])

Окремі напрямки роботи в рамках кампанія «Фільтруй Раду!» очолювали ініціатори руху:

Напрямок роботи Організація За підтримки Загальна сума   гранту Основна   діяльність в рамках проекту
Аналітичний ВГО «Комітет виборців України» Міжнародний Фонд«Відродження» 185 000 грн Фахівці Комітету виборців України розробили методологію дослідження доброчесності депутатів – детальні та зрозумілі вказівки щодо пошуку та аналізу   інформації з публічних джерел. В рамках   першого етапу кампанії «Фільтруй Раду!» у період   з 01.03.2012 до 31.07.2012 року команда з понад   10 спеціалістів КВУ дослідила 450 чинних   народних депутатів України на відповідність 6 критеріям руху ЧЕСНО. Після презентації перших результатів дослідження доброчесності, фахівці КВУ опрацьовували апеляції народних депутатів, аби представити   громадськості зважену оцінку депутатів.
Аналітичний ГО   «Центр політичних студій та аналітики» ПАКТ Інк $211,590 Аналітичний напрямок другого етапу   кампанії «Фільтруй Раду!» очолив Центр політичних студій та аналітики. Фахівці ЦПСА   розробили оновлену   методологію дослідження ЧЕСНО та сформували команду з 76 кваліфікованих аналітиків, які працювали над дослідженням кандидатів. Відбір та підготовка фахової команди аналітиків передбачала 2 дводенних тренінги з навчання   використання методології дослідження ЧЕСНО. Протягом 3,5 місяців   (з липня по жовтень 2012 року)   аналітична команда дослідила більше 2330 кандидатів за партійними списками та у 225 мажоритарних округах. Паралельно команда ЦПСА   координувала аналітичний напрямок роботи регіональних координаційних рад та забезпечила політичний діалог з донесення первинних результатів дослідження до представників політичних сил та кандидатів. Після оприлюднення результатів дослідження кандидатів аналітична команда продовжує розгляд  апеляцій від політиків та нових фактів порушень, що надходять на сайт та електронну   скриньку ЧЕСНО.
Інформаційний МГО «Інтерньюз-Україна» Шведське агентство         з питань   розвитку співробітництва (SIDA) SEK 1,800,000 Задля поширення ідеї ЧЕСНО та інформування громадськості про результати нашого дослідження  протягом 9 місяців   (з квітня по грудень   2012 року) в усіх регіонах країни здійснювалася масштабна інформаційна та PR-кампанія громадянського руху ЧЕСНО   на чолі з Міжнародною громадською організацією «Інтерньюз-Україна». Результатом масштабної інформаційної кампанії стали тисячі безкоштовних публікацій та сюжетів із згадками ЧЕСНО у поважних   міжнародних, національних та регіональних ЗМІ. Згідно    даних   соціологічного  дослідження,  що    провів   Фонд«Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, від початку кампанії спостерігається позитивна динаміка обізнаності українців про ЧЕСНО. Зокрема, у серпні про рух ЧЕСНО знали 10%   українців, ще 26% «щось про нього чули». Порівняно з квітнем цього року рівень обізнаності   про рух зріс на 12%.
Правовий ГО   «Інститут Медіа Права» ПАКТ Інк,IFES,   Internews $30,813 Фахівці Інституту Медіа Права входять до складу юридичної команди ЧЕСНО, що перевіряла та затверджувала профілі близька 3 000 політиків – чинних   депутатів та кандидатів до наступного парламенту. Команда ІМП  надає оперативну юридичну підтримку учасникам руху ЧЕСНО з питань   поширення результатів дослідження кандидатів    – починаючи від   затвердження  макетів  інформаційних листівок і закінчуючи захистом активістів у суді.   Інститут Медіа Права адмініструє гарячу лінію юридичних консультацій ЧЕСНО   та відповідає на телефонні дзвінки та листи   щодо діяльності руху ЧЕСНО. Також провідні спеціалісти ІМП провели низку освітніх тренінгів для учасників координаційних рад ЧЕСНО та журналістів з різних   регіонів країни щодо висвітлення виборів в умовах   нового виборчого законодавства.
Адміністративний ГО «Центр ЮЕЙ» UNITER (PACT,USAID) та   Omidyar Network   Fund $421,   223 Координацію роботи усіх учасників руху ЧЕСНО та організаторську роботу в рамках   кампанії з листопада 2011 по листопад   2012 року здійснює команда з 9 спеціалістів громадської організації «Центр ЮЕЙ». До команди входять 3 координаторів, стратегів, перемовників та речників   руху, комунікаційний менеджер, регіональний координатор, фото- відео оператор, спеціаліст з нових медіа,   редактор ЧЕСНОметру та креативний менеджер. Офіс «Центру   ЮЕЙ» на рік фактично перетворився на штаб руху ЧЕСНО,   що цілодобово працював як майданчик для нарад та публічних подій руху.Фахівці «Центру ЮЕЙ» протягом року забезпечували роботу національного інформаційного центру ЧЕСНО, організували та провели більше сотні публічних заходів у Києві та регіональних центрах, в тому числі прес-   конференції, круглі столи,   брейнсторми, медіа-клуби ЧЕСНО.Разом із ініціаторами руху ЧЕСНО ми спланували та зробили 3 масштабні регіональні тури, під час яких сформували 24 регіональні осередки ЧЕСНО, а пізніше   – презентували результати дослідження чинних депутатів, нову методологію дослідження та результати моніторингу кандидатів до парламенту.    Протягом    року    регіональний    координатор«Центру ЮЕЙ» відповідав за злагоджену роботу мережі активістів ЧЕСНО – близька 40 осередків у різних   містах України та окремих волонтерів, що пропонували свою допомогу руху.

Під керівництвом фахівців «Центру ЮЕЙ» було створено та постійно удосконалювався офіційний сайт руху, що містить унікальну базу даних дослідження політиків – ЧЕСНОметр. Редактор сайту в режимі   24/7 адміністрував інформацію більш ніж 2000 профілів депутатів та кандидатів, опрацьовував інформацію про політиків, що надходила на сайт ЧЕСНО та справно інформував читачів сайту про новини кампанії. Паралельно новини руху транслювалися у соціальні мережі, де учасники руху проявляли не аби яку активність. Зокрема, сторінка ЧЕСНО у фейсбуку стала найбільш популярною сторінкою порівняно  із аккаунтами інших громадських організацій та ініціатив в Україні.

Окремої уваги заслуговує низка унікальних мотиваційних форумів для молоді – «Форуми Майбутнього 2012» – що рух ЧЕСНО   спільно із громадянської компанією «Молодіжна Варта» розробив та провів   у 7 студентських містах України. Заходи зібрали більше тисячі лідерів студентських самоврядувань та представників молодіжних організацій аби відверто поговорити про необхідність змін у країні   та роль молоді у творенні   нової держави.

Під час реалізації кампанії «Фільтруй Раду!» з жовтня 2011 року по грудень 2012 року учасники Руху ЧЕСНО, зокрема, реалізували наступні ініціативи:

 1. Робота київської координаційної ради : започаткування ініціативи, її розвиток у національному  масштабі, координація  дій, фасилітація мозкових штурмів, публічні виступи, залучення партнерів – виконувалася на волонтерських засадах ініціаторами ЧЕСНО:
 •                                                                       ГО«Інтерньюз-Україна» ГО«Центр UA»
 • Інститут масової інформації
 • Комітет виборців України
 • Центр політичних студій та аналітики
 • Інститут медіа права
 • Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва
 • Фундація «Суспільність» Антирейдерський союз України
 • Всеукраїнська профспілка «Народна солідарність» ГО «Українська справа»
 • Холодноярська ініціатива
 1. Дизайн сувенірної продукції (лого,  листівки,  календарі, наліпки, футболки, тощо) розробили за власної ініціативи чудові люди та неперевершені профі – дизайнер Тетяна та фотограф Ілля Жекалови. Саме вони придумали та втілили перший етап проекту «Чому я   тут?» який перетворився на загальнонаціональний фото-тур ЧЕСНО.
  1. Фото-проект з киянами  а  також репортажі після  24-годинного  мозкового  штурму за  власної  ініціативи та  із  завзятістю виконали фотографи Марина Шероніна ,  Дмитро Ларін  та журналістка Слава Куцай з Горіху .

4.           Загальнонаціональне опитування  українців про «критерії доброчесності» для руху ЧЕСНО за власної ініціативи провів Благодійний Фонд «Демократичні Ініціативи ім. Ілька Кучеріва» та фірма «Юкрейніан соціолоджі сервіс» у період з 28 листопада по 8 грудня 2011 року.

 1. 24-годинний мозковий штурм  «Фільтруємо парламент за 24 години» 29 жовтня, рівно за рік до чергових парламентських виборів, ми провели практично безкоштовно:
 •           Приміщення та техніку надала ГО «Інтерньюз-Україна».
 • Пригощали гостей NESTLE, Мережа ресторанів «Піца Челентано» та ГО «Інтерньюз-Україна».
 • Модерував захід гуру брейнстормів Антон Білецький.
  • Деякі організаційні витрати поніс особисто Олег Рибачук.
  • Ну і звичайно, учасники за власної ініціативи та натхненно придумували ідею руху, малювали логотипи, вигадували слогани, писали маніфести та навіть програмували сайт.
 1. 9  грудня  пройшла    перша    публічна    презентація    Руху    ЧЕСНО,  коли  ми  вперше  відчули,  що  робимо  вірну  справу  і  маємо однодумців, які готові нас підтримати та допомогти ресурсами:
 •           Співорганізатори – Києво-Могилянська Академія – надала нам свою велику актову залу.
  • Юрій Панін з Києво-Могилянської Школи журналістики позичив надсучасний проектор для презентації.
   • Колеги-журналісти з НТКУ дали 2 мікрофони для ведучих презентації.
   • Фонд Демократичні Ініціативи ім. Ілька Кучеріва дав свій великий екран для зйомок фото-проекту «Чому я тут?».
   • Устаткування – великі банерні конструкції, звукове обладнання, колонки та підсилювачі звуку ГО «Центр UA» взяла в оренду за фінансової підтримки Pact UNITER – за 6 552 грн.
   • Неперевершені  музики    –   Ілля Єресько Бенд   –    погодилися    грати    на    презентації    за    символічний    гонорар від    одного    з прихильників ЧЕСНО.
 1. Перша  промо-продукцію  ЧЕСНО  вийшла  за  фінансової підтримки  Pact  UNITER:    2000  значків   – 5  663  грн;  2000  листівок,  3000

календарів, 200 наліпок – 7 560 грн; пакетики для часнику – 150 грн, 200 футболок коштували 10 920 грн.

 1. Одразу  після  офіційної  презентації  ЧЕСНО  в  Києві  ініціатори  руху  провели робочі  презентації в  усіх  регіонах України.  За  власної ініціативи приміщення для презентацій надали:
 •                       Шахово-шашковий клуб в Полтаві
 • Бюро аналізу політики в Сумах
 • Фонд Місцевої демократії в Харкові
 • Прес-центр міської ради в Житомирі
 • Товариство «Просвіта» в Тернополі
 • Будинок вчителя в Кіровограді
  • ГО «Град» у Дніпропетровську
   • Тренінговий центр Херсонської обласної молодіжної ради в Херсоні
   • Ресторан «Пузата Хата» в Запоріжжі
    • Готель «Черкаси» в Черкасах
    • Офісне приміщення вул. Матросова, 2 в Луганську.

Техніку для презентації, роздаткові матеріали, кава-паузи, взяли на себе партнери ЧЕСНО в кожному з регіонів:

 • Наталія Лаврецька, Львів
  • Бюро аналізу політики в Сумах
  • Віталій Світлик, Тарас Случик, Івано-Франківськ
  • Володимир Зиль, Олександр Лісовський, Рівне
   • Олег Черненко, Хмельницький
   • Тарас Гребеняк, Тернопіль
   • Валерій Лебідь, Кіровоград
   • Євген Золотарьов, Полтава
   • Костянтин Канішев, Харків
   • Володимир Піньковський, Житомир
   • Павло Хобот, Дніпропетровськ
   • Катерина Гандзюк, Херсон
    • Назар Обідзінський, Черкаси
    • Володимир Семистяга, Луганськ.
 1. 24 січня на наше запрошення в Київ з лекцією приїхала відома громадська активістка Аліна Мунджіу-Піппіді. Аліна – ініціаторка Коаліції за чистий парламент в Румунії – кампанії, завдяки якій громадськості вдалося викинути з партійних списків понад 90 кандидатів, негідних чистого парламенту.
 •     Приміщення для відкритої лекції гостинно надала Книгарня «Є».
 • Інформаційну підтримку – афіші, анонсування  – так само допомогли зробити Книгарня  «Є»,  ПолітКлуб  Віталія  Портнікова та сайт Майдан.
  •       Перекладати лекцію з румунської допоміг журналіст Ігор Зуб’янов – 2,5 години натхненної роботи.
  • Згодом в студії ТВі інтерв’ю Аліни до пізньої ночі перекладала Юлія Коздобіна.
  • Квиток для пані Аліни та її проживання самостійно оплатив Pact UNITER – 6 765 грн.
 1. Успіх  критеріїв  значною мірою залежить від того, як активісти застосують їх на практиці та побудують процес перевірки. Розуміючи

це, аналітична команда руху розробила детальну та просту методологію  дослідження . За її розробку автори — Комітет Виборців України

— від ГО «Центр UA» та за фінансової підтримки Pact UNITER отримали гонорар у розмірі 8 000 грн.

 1. 19 січня ми провели прес-конференцію, де представили журналістам методологію і зробили відкриту заяву для всіх політичних сил з вимогою визнати критерії та керуватися ними під час формування партійних списків. Оренда приміщення прес-центру УНІАН за фінансової підтримки Pact UNITER коштувала 2 054 грн.
 1. 26  січня  учасники  руху  вирушили  у всеукраїнський   тур  з  метою  об’єднати  мешканців  усіх  регіонів  України  задля  очищення майбутнього парламенту від недостойних кандидатів:
 • Полтаву,  Чернігів  та  Суми нам  вдалося  відвідати  завдячуючи  Фонду  Відродження,  що за  власної  ініціативи надав  нам автобус та
 • В Хмельницький та Тернопіль нас возив водій на легковому авті, що дав нам один з прихильників руху за власної ініціативи. Деякі члени координаційної ради – Вікторія Сюмар, Віктор Таран та Олег Рибачук – їздили до Житомира та Полтави на власних авто.
  • Решту міст (Одеса-Миколаїв-Херсон, Кіровоград-Черкаси-Дніпропетровськ-Запоріжжя, Чернівці-Луцьк-Івано-Франківськ-Рівне-Львів- Ужгород) бойова група ЧЕСНО з  декількох  речників,  фотографа  та  технічного  робітника  об’їздила на автобусі,  що самостійно орендував для нас Інтерньюс Нетворк, Інк. Вони ж оплатили послуги водія, що в цілому складає 21 750 грн за весь тур.
  •       У віддалені міста – Крим, на південь та схід України – ми їздили потягом та купляли квитки для всієї команди за допомоги ГО «Центр UA» та за фінансової підтримки Omidyar Network у розмірі 9 000 грн.
   • Проектор для регіональних презентацій надав у користування в ГО «Інтерньюз Україна».
   • Екран надав у користування Фонд «Демократичних ініціатив ім. Ілька Кучеріва».
   • Маніфести та роздаткові матеріали підготував «Центр UA» за фінансової підтримки Pact UNITER у розмірі 3 355 грн.

    водія.

13.               Презентація руху в Полтаві :

 •         Організував, запросив людей та журналістів за власної ініціативи Євген Янкевич з КВУ Полтава.
 • Приміщення орендував «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network у розмірі 575 грн.
 • Кава-паузу привезли ініціатори руху з ГО «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network у розмірі 207, 05 грн.
 • Проживання команди в Полтаві стало можливим завдяки ГО «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network у розмірі 1
  • Харчувалася команда у Полтаві за підтримки Omidyar Network у розмірі – 139,50 грн.

·     271 грн.

14.               Презентацію руху в Сумах:

 •       Організацію та приміщення за власної ініціативи надав Олег Медуниця з Бюро аналізу політики.
 • Кава-паузу привіз «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network у розмірі 207,05 грн.
 • Харчувалася команда у Сумах за підтримки Omidyar Network у розмірі – 220 грн.

15.     В  Чернігові

 •       Приміщення надав Науково-методологічний центр профспілок.
 • Кава-паузу привіз «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network у розмірі 185 грн.
 • Харчувалася команда у Чернігові за підтримки Omidyar Network у розмірі – 647 грн.
 1. День Валентина чернігівська платформа руху  зустріла  у затишному приміщенні прес-клубу «Чиста політика». Там учасники провели свою першу робочу  зустріч  за власної ініціативи.
 1.           В  Житомирі презентацію та приміщення організував за  власної  ініціативи Володимир  Піньковський  з  Міжнародного  Товариства  німців України – ВІДЕРГЕБУРТ. На кава-паузу «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network витратив 150 грн. Проживання команди оплатив

«Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network у розмірі 450 грн. Команду ЧЕСНО в Житомир на власному авто привіз Олег Рибачук. Виступити на презентації в Житомирі приїхала Віткорія Сюмар – на власній машині та за власної ініціативи.  Харчувалася команда у Житомирі за підтримки Omidyar Network у розмірі — 1052 грн

18   У  Вінниці презентацію та приміщення забезпечила Всеукраїнська незалежна профспілка «Голос Народу» – за власної ініціативи. На кава- паузу «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network витратив 150 грн. Харчувалася команда за підтримки Omidyar Network у розмірі – 388 грн.

19.               В Хмельницькому

 • Презентацію в Хмельницькому за власної ініціативи організував  Комітет  моніторингу   органів   виконавчої          влади       та місцевого самоврядування.
 • Приміщення музею міста Хмельницького орендував «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network у розмірі 410 грн.
  • На кава-паузу «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network витратив 247,5 грн.
  • Харчувалася команда за підтримки Omidyar Network у розмірі – 873 грн.
  • Гостинно запросив на ночівлю Сергій Неділько з ГО «Українська Справа».

20.               У  Тернополі

 •         Презентацію організувала ГО «Українська справа» – за власної ініціативи.
 • Приміщення готелю Тернопіль орендував «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network у розмірі 513 грн.
  • На кава-паузу «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network витратив 247,5 грн.
  • Харчувалася команда за підтримки Omidyar Network у розмірі – 763 грн.

21.                В Одесі

 •     Презентацію та приміщення організував неймовірний «Український клуб Одеси» – за власної ініціативи.
 • На кава-паузу «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network витратив 195,3 грн.
 • Презентацію,  теплу  зустріч  та  приміщення Шахово-шашковому  клубу  в  Луганську  організувала  Профспілка  Трудящі  – за власної ініціативи.
 • Додаткову зустріч з громадськими об’єднаннями Луганщини організував Луганський прес-клуб реформ –за власної ініціативи. Гостинно приймала Рух правозахисна жіноча організація «Чайка».
 • На кава-паузу «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network витратив 198 грн.
  • Проживання команди сплатив «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network у розмірі 290 грн.
  • 2 дні пригощав команду та поніс деякі організаційні витрати Олег Рибачук.

22.                В  Луганську

23.               В  Миколаєві

 •         Приміщення для презентації орендував «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network у розмірі 600 грн.
 • На кава-паузу «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network витратив 195,3 грн.
 • Проживання команди оплатив «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network у розмірі 1 760 грн.
 • Харчувалася команда за підтримки Omidyar Network у розмірі – 850 грн.

24.                В Херсон і

 •       Приміщення для презентації в Херсоні орендував «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network у розмірі 500 грн.
 • На кава-паузу «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network витратив 195,3 грн.
 • Харчувалася команда за підтримки Omidyar Network у розмірі – 240 грн.
 1. Презентація в Харкові була б неможлива без енергійної та натхненної Тамари Трацевич, яка зробила все за власної ініціативи.
 •           Чудове приміщення в самому центрі міста надав Фонд громадських ініціатив «Ренесанс».
 • На кава-паузу «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network витратив 524 грн.
 • Проживання команди сплатив «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network у розмірі 460 грн.
  • Пригощав команду та покрив деякі організаційні витрати Олег Рибачук.
   • Вахтанг Кіпіані як завжди за власної ініціативи переконливо виступав на презентації та прес-цонференції Руху.
 1. В Криму партнером з організації презентацій виступила Інформаційна агенція  «IP C » .
 •           Вони надали свої приміщення для презентацій в Севастополі та Сімферополі,  запрошували учасників та ЗМІ.
 • На кава-паузу «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network витратив 221,46 грн.
 • Проживання команди сплатив «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network у розмірі 600 грн.
  • Пригощав команду та покрив деякі організаційні витрати Олег Рибачук.
  • Організаційні витрати були здійснені за підтримки Omidyar Network у розмірі 1335 грн.
 1. 400 грн оренди зали в Кіровограді сплатив «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network. Кава-пауза коштувала «Центру UA» 106,69 грн – фінансова підтримка Omidyar Network. Покрити деякі організаційні витрати «Центру UA» стало можливим за фінансової підтримки Omidyar Network у розмірі 265,31 грн.
 1. В Запоріжжі«Центру UA» довелося знімати залу в готелі Інтурист — 900 грн — фінансова підтримка Omidyar Network. Проживання команди оплатив «Центр UA» у розмірі 549,67 грн – за фінансової підтримки Omidyar Network. Транспортні та організаційні  витрати команди склали 1211,69 грн – фінансова підтримка «Центру UA» від Omidyar Network. Кава-пауза коштувала «Центру UA» 106, 69 грн – фінансова підтримка Omidyar Network. Особистий внесок Олега Рибачука покрив харчування та проживання деяких учасників.
 1. В  Черкасах  залу для презентації активістам ЧЕСНО люб’язно надав Ресторан «Тарантелла». Кава-пауза коштувала «Центру UA» 106,69 грн

– фінансова підтримка Omidyar Network. Проживання учасників у розмірі 1698 грн оплатив «Центр UA» – за фінансової підтримки Omidyar Network. Організаційні  витрати  команди   склали 485,8   грн –   покрив   «Центр   UA»   за   фінансової   підтримки   Omidyar Network. Ресторан «Тарантелла» щедро пригощав команду ЧЕСНО надзвичайно смачним обідом та оформив кава-паузу.

30 У Дніпропетровську презентація ЧЕСНО відбулася у приміщенні громадської організації ГРА. Вартість кава-паузи становила106,69 грн – покрив «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network. Проживання команди оплатив за фінансової  підтримки  Omidyar Network «Центр UA» у розмірі 640 грн. Пригощав команду та оплатив організаційні витрати команди Олег Рибачук.

 1. Організатором та інформаційним партнером презентації в Дон ец ьку став Донецький Прес-Клуб. Оренда приміщення  для презентації коштувала  «Центру  UA» 382,5  грн –  за  фінансової  підтримки  Omidyar  Network. Кава-паузу   придбав   «Центр   UA»   за 242,39 грн – за фінансової підтримки Omidyar Network. Квитки для команди презентаторів оплатив «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network у розмірі 1264,21 грн. Організаційні витрати команди склали 688,4  грн –  покрив  «Центр  UA»  за  фінансової підтримки  Omidyar Network. Пригощав команду ЧЕСНО в Донецьку та оплатив роботу фотографа Олег Рибачук.
 1. У Чернівцях оренду зали сплатив «Центр UA» у розмірі 550 грн (за фінансової підтримки Omidyar Network). Транспортні та організаційні втрати команди у розмірі 1189 грн взяв на себе «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network. Пригощав команду та учасників презентації Олег Рибачук.
 1. В Івано-Франківську за оренду приміщення 897,42 грн сплатив «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network. Кава-паузу організував «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Networkу розмірі 98,45 грн. Транспортні витрати  команди  склали 800  грн – сплатив «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network. Покрити організаційні витрати команди зміг «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network у розмірі 334,13 грн. Власним внеском долучився і Олег Рибачук.

34.          В Луцьку оренду приміщення – 1000 грн – сплатив «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network. Організаційні  витрати команди разом з кава-паузою склали 586,67 грн та були сплачені «Центром UA» за фінансової підтримки Omidyar Network. Пригостили смачним обідом команду ЧЕСНО Петро Верзун та Михайло Наход.

 1. Прекрасну   залу   для   презентації   в  Р івн ому  за   власної   ініціативи надала   Рівненська   обласна   державна   бібліотека. Квитки

та харчування    команди    ЧЕСНО    у    розмірі 955,5    грн сплатив    «Центр    UA»    за    фінансової    підтримки    Omidyar    Network. Кава- паузою вартістю 254,22 грн пригощав «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network.

 1. У Львові на презентацію ЧЕСНО завітало понад 60 учасників. Оренду приміщення та кава-паузу у розмірі 654,22 грн сплатив «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network. Квитки команди коштували 872,97 грн – сплатив «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network. Проживання та харчування команди сплатив «Центр UA» – 1098,2 грн, за фінансової підтримки Omidyar Network. Кава- пауза коштувала 254,22 грн, сплатив «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network. Смачним національним обідом всю команду ЧЕСНО пригостив Олег Мацех та Світлана Заліщук.
 1. Для завершальної презентації всеукраїнського туру ЧЕСНО в Ужгороді партнери – Ужгородський прес-центр – надав власне приміщення. Проживання та харчування команди ЧЕСНО сплатив «Центр UA» – 1464 грн, за фінансової підтримки Omidyar Network. Кава- паузою вартістю 254,22 грн пригощав «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network.
 1. Низка полтавських приватних підприємців за власної ініціативи організували та провели 15 презентацій руху ЧЕСНО у різних районах області.
 1. Презентації руху ЧЕСНО в Донецьку 21 та 26 березня відбулися завдяки координатору та партнерам руху —  Комітету Виборців  України.  Відрядження представника координаційної ради ЧЕСНО сплатив «Центр UA» за фінансової підтримки Omidyar Network у розмірі

— 273 грн.

 1. Збори 17-18 березня та дводенну роботу 50 регіональних  координаторів  ЧЕСНО  підготував  «Центр  UA»  та  профінансував Omidyar Network  у розмірі 28 826 грн (вартість  проживання, харчування учасників та  оренда  конференц-зали). Необхідними канцтоварами учасників робочої зустрічі забезпечив «Центр UA» за фінансової підтримки проекту Pact UNITER – 450,70 грн.
 1. Виробництво візитівок для  регіональних представників ЧЕСНО  сплатив «Центр UA» за фінансової підтримки проекту Pact UNITER  –

850 грн.

 1. Роботу  аналітичної команди Комітету Виборців України з понад 30 спеціалістів, що відповідають за аналіз доброчесності депутатів 6

скликання сплатив «Фонд Відродження» у розмірі 185 000 грн.

 1. Перший грошовий внесок для розвитку руху зробила громадянка Людмила Сердюк у Полтаві у розмірі 100 грн.
 1. Розробка сайту ЧЕСНО та ЧЕСНОметру виконується ГО «Центр UA» за фінансової підтримки Pact UNITER у розмірі 86 185 грн (жовтень 2011 — жовтень 2012 рр.). Деталізований бюджет сайту  ЧЕСНО :
 •                   розробка базового сайту – 3990 грн. програмування ЧЕСНОметра – 31 920 грн. дизайн – 11 970 грн.
 • техпідтримка – 23 940 грн (6 місяців). хостинг, домен – 7980 грн.
 • розширення та переробка функціоналу – 15 960 грн.
 • промо сайту – 14 365 грн (6 місяців). банерні мережі – 3990 грн.
  • Google AdWords, Facebook Ads – 10 374 грн.
 1. Учасник руху ЧЕСНО відвідав з’їзд партії УДАР в Запоріжжі, де  презентував  критерії  доброчесності  та  оприлюднив  угоду,  що згодом була  підписана між  ЧЕСНО  та  Віталієм  Кличком.  Поїздка  стала  можливою  за фінансової  підтримки   Omidyar   Network   у розмірі 1185,41 грн.
 1. Представники львівської та київської платформ ЧЕСНО  взяли участь у програмі журналістських розслідувань «Хто тут живе?» телеканалу ЗІК. Дякуємо Володимиру Ткачуку, який за власної ініціативи сплатив проживання учасників з Києва у готелі. Транспортні витрати на відрядження у розмірі 1705,06 грн. покрив Omidyar Network.
 1. 27 квітня представники руху ЧЕСНО презентували рух молоді Івано-Франківщини. Зустріч організувала регіональна платформа ЧЕСНО. Вартість подорожі та проживання оплатили учасники ЧЕСНО самостійно.
 1. Для переговорів з політичними силами роздруковано примірники методології та угоди про співпрацю з рухом на суму 282 грн – з них 168 грн надано проектом Pact UNITER, решта – за кошт комунікаційного менеджера ЧЕСНО.
 1. У травні за фінансової допомоги Pact UNITER випустили свіжі наклади брендованої продукції ЧЕСНО для розповсюдження у різних регіонах країни: 13 тис. стікерів ЧЕСНО на суму 6 100 грн, 100 фірмових футболок (на суму 5 300 грн) та 1,5 тис. пакетиків для улюбленого часнику (на суму 225 грн).
 1. Фахівці дизайнерської агенції Redzet розробили та випустили накладом 5 тис.шт. першу агітаційну листівку ЧЕСНО із закликом перевірити  свого  кандидата  на  відповідність  критеріям  громадськості.   Листівки   змогли   побачити   світ   завдяки   фінансовій допомозі Pact UNITER у розмірі 2 600 грн, додатково Pact UNITER надав 400 грн для другий «сигнальний наклад» листівок.
 1. Ми розповсюджували інформаційні матеріали ЧЕСНО та спілкувалися із мешканцями різних міст, використовуючи яскраві брендовані   намети  ЧЕСНО.   За фінансової допомоги  Pact UNITER виготовлено 14 наметів ЧЕСНО на суму 20 801

грн.

 1. На проведення масштабної інформаційної та PR-кампанії громадянського руху ЧЕСНО на чолі з Міжнародною громадською організацією «Інтерньюз-Україна» протягом  9  місяців   (з   квітня   по   грудень   2012   року)   у   24   регіонах   країни   у   бюджеті закладено SEK 1,800,000 (за фінансової підтримки Шведського агентства з питань розвитку співробітництва (SIDA).
 1. Рух ЧЕСНО знаходить підтримку багатьох   українців, які вірять в успіх нашої справи. За 4 місяці роботи на благодійному рахунку ЧЕСНО,  який  адмініструє  партнер  руху  — Фонд  «Демократичні  ініціативи»  ім.  Ілька  Кучеріва,  –   налічується 108 392   грн,  з  них 100   000 перерахував   мешканець м.Бровари Павло  Різаненко.  Усі  кошти,  які  надійдуть  на  благодійний  рахунок,  буде  спрямовано  на

виготовлення інформаційних листівок ЧЕСНО.

54.          Щодня ми відчуваємо допомогу наших друзів, колег та партнерів, які на безкоштовній основі вкладають свої ресурси у спільну справу ЧЕСНО. Так, у липні надіслати повторні 450 звернень ЧЕСНО до народних депутатів та лідерів політичних партій допомогли Оля Будник, Дарина Слизькокіз та Володимир Тарнай. Ми вдячні Соломії Боровській, Наталці Гичці  та  Павлу  Миронову,  які  допомогли відредагувати дані ЧЕСНОметра перед презентацією інструменту.

 1. Масштабний форум «Чесна розмова з майбутнім  парламент ом» , що відбувся 23 липня, став можливим завдяки об’єднанню зусиль усіх учасників ЧЕСНО, в тому числі, прихильників руху, які за власної ініціативи допомогли організувати захід. Зокрема, Богдана та Леся Зінкевич зустріли та зареєстрували сотні учасників форуму – громадських активістів зі всієї  України,   журналістів  та представників політичних сил.
 1. Під час регіональних презентацій ЧЕСНОметра ми відчули суттєву підтримку активістів ЧЕСНО та дуже вдячні всім, хто допоміг в організації наших заходів. Зокрема, Оксана Кузенко з Львівської обласної організації КВУ гостинно надала власне помешкання членам київської координаційної ради ЧЕСНО, які приїзжали до  Львова  на  відкриття  «Стовпа  ганьби»  , прямі  ефіри  програми  «ЧЕСНО. Фільтруй Раду!» та регіональну презентацію ЧЕСНОметра.
 1. У Кривому Розі Микола Коробко пригостив кавою  та  смачними  тістечами усіх  учасників  презентації  ЧЕСНО,  а  у  Кременчуці Марія Плахотнюк  орендувала приміщення, у якому відбувалася зустріч «чеснівців» з громадою міста. Житомирський майданчик ЧЕСНО (і його координатор Володимир  Піньковський,  зокрема)  регулярно  власним  коштом  проводять  зустрічі  з  журналістами  медіа-клубу

«ЧЕСНА розмова», під час яких експерти обговорюють перебіг виборчої кампанії в регіоні.

 1. 28 серпня ми презентували методологію другого етапу дослідження ЧЕСНО. Організувати тригодинну експертну дискусію за участі

60  гостей  –  журналістів,  політологів,  соціологів,  дипломатів  та  громадських  активістів  –  стало  можливо  завдяки  фінансовій допомозі Pact UNITER у розмірі 3 016 грн. Ми вдячні за чудову модерацію  зустрічі Дмитрові  Тузову,  відомому  журналісту,  що безкоштовно інвестував свій час, аби провести дискусію щодо оновлення наступного парламенту.

 1. Напередодні  виборів  за  фінансової  підтримки  Pact UNITER   (у  розмірі    35  640,79  грн)    ми  розробили    анімований  ролик про  ЧЕСНОметр,  що вірусно розповсюджувалися у мережі Інтернет та на правах соціальної реклами розміщувалися на кількох телеканалах країни.  Зокрема,  ми  вдячні  ТК  «ZIK»   (Львів),  ТК  «ТАК-ТВ»  (Миколаїв),  ТРК «АКАДЕМ ТV» (Суми), «Магнолия-ТВ»  (Київ),  «TV-4»,  ТРК

«Черноморская»  (Сімферополь,  АР  Крим),  що  відгукнулися  на  наше  прохання  та  допомогли  поінформувати  виборців  про  онлайн- інструмент дослідження кандидатів – ЧЕСНОметр.

 1. У жовтні ЧЕСНО у партнерстві з кампанією «Молодіжна Варта» та за підтримки Pact UNITER провели 7 масштабних  мотивуючих молодіжних «Форумів Майбутнього 2012», що зібрали більше тисячі лідерів студентського самоврядування та активістів у 7 містах:

 Львові, Тернополі, Одесі, Ялті, Дніпропетровську, Харкові та   Києві  .  Організацію  7  масштабних  подій  (в  тому  числі,  оренду приміщень, виготовлення сувенірних та інформаційних продуктів, логістику організаторів, компенсацію транспортних витрат та харчування учасників) покрив ГО «Центр ЮЕЙ» за фінансової підтримки Pact UNITER (у розмірі 320 151 грн).

 1. Також у жовтні ГО «Центр ЮЕЙ» за фінансової підтримки Pact UNITER розробив та випустив наклад коміксів про рух ЧЕСНО, що орієнтований на молоду аудиторію виборців, (наклад 10 500 шт – за 14 716 грн), а також серію наліпок на тему боротьби із підкупом виборців (загальний наклад 50 440 шт коштував 24 590 грн). Цю продукцію активісти ЧЕСНО розповсюдили в усіх регіонах країни.
 1. 22 жовтня  у  Києві  відбувся  громадсько-політичний   форум   «ЧЕСНА   розмова   з  майбутнім   парламентом»     підсумкова  зустріч з громадськістю та провідними політичними силами,  під час якої було презентовано результати моніторингу кандидатів. Організацію заходу (в тому числі, оренду приміщення та обладнання, кейтеринг, синхронний переклад, тощо) та виготовлення інформаційних матеріалів сплатила ГО «Інтерньюз-Україна» за фінансової підтримки SIDA у розмірі 40 327,76 грн.
 1. За кілька днів до парламентських виборів результати багатомісячної роботи з моніторингу доброчесності кандидатів було втілено у

27 видів листівок із переліком порушників за регіональним принципом. Листівки було виготовлено за підтримки міжнародних благодійних організацій та за кошти, що надійшли на благодійний рахунок ЧЕСНО. Зокрема, ЧЕСНО вдалося  зібрати 112 830 грн., що надійшли у якості благодійної допомоги на виготовлення та розповсюдження листівок з результатами дослідження. Загалом нам вдалося надрукувати наклад листівок у 176 206 шт, що були розповсюджені по всій країні. Логістика листівок до регіональних центрів коштувала додатково 10 915,05 грн (за фінансової підтримки Pact UNITER).

64.           Напередодні та одразу після виборів ініціатори руху ЧЕСНО здійснили регіональних тур ключовими містами країни та  підбили підсумки кампанії «Фільтруй Раду!» підчас прес-конференцій та в ефірі різних телеканалів. Логістику та проживання учасників туру, оренду приміщень та обладнання – сплатив «Центр ЮЕЙ» (за фінансової підтримки Pact UNITER у розмірі 28 973 грн).

 1. 29 листопада на прес-конференції в Києві було презентовано результати незалежної експертної оцінки Руху. ЧЕСНО успішно пройшов фінансовий аудит та отримав позитивну оцінку міжнародних експертів у сфері боротьби з корупцією. Витрати на оренду прес-центру у розмірі 1 500 грн. покрив «Центр ЮЕЙ» за підтримки Pact UNITER.
 1. 4 грудня 2012 року відбулися підсумкові загальні збори координаторів регіональних платформ ЧЕСНО, під час яких було підбито результати річної кампанії та сформовано бачення подальшої роботи. Наступного дня, 5 грудня, відбувся підсумковий  Форум  ЧЕСНО, під час якого було оголошено про завершення кампанії «Фільтруй Раду!». Також учасники Руху презентували для громадськості аналіз доброчесності новообраного парламенту – до Верховної Ради потрапив 331 порушник критеріїв ЧЕСНО. Організація форуму та загальних зборів чеснівців, в тому числі, проживання та компенсація транспортних витрат активістів з регіонів, розробка та друк підсумкової інфографіки ЧЕСНО та фото-стендів – стали можливі за фінансової підтримки Pact UNITER у розмірі 214 349,1 грн.

Just hours after last weekend’s ouster of Ukrainian president Viktor Yanukovych, one of Pierre Omidyar’s newest hires at national security blog “The Intercept,” was already digging for the truth.

Marcy Wheeler, who is the new site’s “senior policy analyst,” speculated that the Ukraine revolution was likely a “coup” engineered by “deep” forces on behalf of “Pax Americana”:

“There’s quite a bit of evidence of coup-ness. Q is how many levels deep interference from both sides is.”

These are serious claims. So serious that I decided to investigate them. And what I found was shocking.

Wheeler is partly correct. Pando has confirmed that the American government – in the form of the US Agency for International Development (USAID) – played a major role in funding opposition groups prior to the revolution. Moreover, a large percentage of the rest of the funding to those same groups came from a US billionaire who has previously worked closely with US government agencies to further his own business interests. This was by no means a US-backed “coup,” but clear evidence shows that US investment was a force multiplier for many of the groups involved in overthrowing Yanukovych.

But that’s not the shocking part.

What’s shocking is the name of the billionaire who co-invested with the US government (or as Wheeler put it: the “dark deep force” acting on behalf of “Pax Americana”).

Step out of the shadows…. Wheeler’s boss, Pierre Omidyar.

Yes, in the annals of independent media, this might be the strangest twist ever: According to financial disclosures and reports seen by Pando, the founder and publisher of Glenn Greenwald’s government-bashing blog,“The Intercept,” co-invested with the US government to help fund regime change in Ukraine.

[Update: Wheeler has responded on Twitter to say that her Tweets were taken out of context, but would not give specifics. Adam Colligan, with whom Wheeler was debating, commented on Pando that “while Wheeler did raise the issue of external interference in relation to a discussion about a coup, it was not really at all in the manner that you have portrayed.” Further “[Pax Americana] appeared after the conversation had shifted from the idea of whether a coup had been staged by the Ukrainian Parliament to a question about the larger powers’ willingness to weaken underlying economic conditions in a state.” Neither Wheeler or Colligan has commented on the main subject of the story: Pierre Omidyar’s co-investment in Ukrainian opposition groups with the US government.]

* * * *

When the revolution came to Ukraine, neo-fascists played a front-center role in overthrowing the country’s president. But the real political power rests with Ukraine’s pro-western neoliberals. Political figures like Oleh Rybachuk, long a favorite of the State Department, DC neoconsEU, and NATO—and the right-hand man to Orange Revolution leader Viktor Yushchenko.

Last December, the Financial Times wrote that Rybachuk’s “New Citizen” NGO campaign “played a big role in getting the protest up and running.”

New Citizen, along with the rest of Rybachuk’s interlocking network of western-backed NGOs and campaigns— “Center UA” (also spelled “Centre UA”), “Chesno,” and “Stop Censorship” to name a few — grew their power by targeting pro-Yanukovych politicians with a well-coordinated anti-corruption campaign that built its strength in Ukraine’s regions, before massing in Kiev last autumn.

The efforts of the NGOs were so successful that the Ukraine government was accused of employing dirty tricks to shut them down. In early February, the groups were the subject of a massive money laundering investigation by the economics division of Ukraine’s Interior Ministry in what many denounced as a politically motivated move.

Fortunately the groups had the strength – which is to say, money – to survive those attacks and continue pushing for regime change in Ukraine. The source of that money?

According to the Kyiv Post, Pierrie Omidyar’s Omidyar Network (part of the Omidyar Group which owns First Look Media and the Intercept) provided 36% of “Center UA”’s $500,000 budget in 2012— nearly $200,000. USAID provided 54% of “Center UA”’s budget for 2012. Other funders included the US government-backed National Endowment for Democracy.

In 2011, Omidyar Network gave $335,000 to “New Citizen,” one of the anti-Yanukovych “projects” managed through the Rybachuk-chaired NGO “Center UA.” At the time, Omidyar Network boasted that its investment in “New Citizen” would help “shape public policy” in Ukraine:

“Using technology and media, New Citizen coordinates the efforts of concerned members of society, reinforcing their ability to shape public policy.

“… With support from Omidyar Network, New Citizen will strengthen its advocacy efforts in order to drive greater transparency and engage citizens on issues of importance to them.”

In March 2012, Rybachuk — the operator behind the 2004 Orange Revolution scenes, the Anatoly Chubais of Ukraine — boasted that he was preparing a new Orange Revolution:

“People are not afraid. We now have 150 NGOs in all the major cities in our ‘clean up Parliament campaign’ to elect and find better parliamentarians….The Orange Revolution was a miracle, a massive peaceful protest that worked. We want to do that again and we think we will.

Detailed financial records reviewed by Pando (and embedded below) also show Omidyar Network covered costs for the expansion of Rybachuk’s anti-Yanukovych campaign, “Chesno” (“Honestly”), into regional cities including Poltava, Vinnytsia, Zhytomyr, Ternopil, Sumy, and elsewhere, mostly in the Ukrainian-speaking west and center.

* * * *

To understand what it means for Omidyar to fund Oleh Rybachuk, some brief history is necessary. Rybachuk’s background follows a familiar pattern in post-Soviet opportunism: From well-connected KGB intelligence ties, to post-Soviet neoliberal networker.

In the Soviet era, Rybachuk studied in a military languages program half of whose graduates went on to work for the KGB. Rybachuk’s murky overseas posting in India in the late Soviet era further strengthens many suspicions about his Soviet intelligence ties; whatever the case, by Rybachuk’s own account, his close ties to top intelligence figures in the Ukrainian SBU served him well during the Orange Revolution of 2004, when the SBU passed along secret information about vote fraud and assassination plots.

In 1992, after the collapse of the Soviet Union, Rybachuk moved to the newly-formed Ukraine Central Bank, heading the foreign relations department under Central Bank chief and future Orange Revolution leader Viktor Yushchenko. In his central bank post, Rybachuk established close friendly ties with western government and financial aid institutions, as well as proto-Omidyar figures like George Soros, who funded many of the NGOs involved in “color revolutions” including small donations to the same Ukraine NGOs that Omidyar backed. (Like Omidyar Network does today, Soros’ charity arms—Open Society and Renaissance Foundation—publicly preached transparency and good government in places like Russia during the Yeltsin years, while Soros’ financial arm speculated on Russian debt and participated in scandal-plagued auctions of state assets.)

In early 2005, Orange Revolution leader Yushchenko became Ukraine’s president, and he appointed Rybachuk deputy prime minister in charge of integrating Ukraine into the EU, NATO, and other western institutions. Rybachuk also pushed for the mass-privatization of Ukraine’s remaining state holdings.

Over the next several years, Rybachuk was shifted around President Yushchenko’s embattled administration, torn by internal divisions. In 2010, Yushchenko lost the presidency to recently-overthrown Viktor Yanukovych, and a year later, Rybachuk was on Omidyar’s and USAID’s payroll, preparing for the next Orange Revolution. As Rybachuk told the Financial Times two years ago:

“We want to do [the Orange Revolution] again and we think we will.”

Some of Omidyar’s funds were specifically earmarked for covering the costs of setting up Rybachuk’s “clean up parliament” NGOs in Ukraine’s regional centers. Shortly after the Euromaidan demonstrations erupted last November, Ukraine’s Interior Ministry opened up a money laundering investigation into Rybachuk’s NGOs, dragging Omidyar’s name into the high-stakes political struggle.

According to a Kyiv Post article on February 10 titled, “Rybachuk: Democracy-promoting nongovernmental organization faces ‘ridiculous’ investigation”:

“Police are investigating Center UA, a public-sector watchdog funded by Western donors, on suspicion of money laundering, the group said. The group’s leader, Oleh Rybachuk, said it appears that authorities, with the probe, are trying to warn other nongovernmental organizations that seek to promote democracy, transparency, free speech and human rights in Ukraine.

“According to Center UA, the Kyiv economic crimes unit of the Interior Ministry started the investigation on Dec. 11. Recently, however, investigators stepped up their efforts, questioning some 200 witnesses.

“… Center UA received more than $500,000 in 2012, according to its annual report for that year, 54 percent of which came from Pact Inc., a project funded by the U.S. Agency for International Development. Nearly 36 percent came from Omidyar Network, a foundation established by eBay founder Pierre Omidyar and his wife. Other donors include the International Renaissance Foundation, whose key funder is billionaire George Soros, and National Endowment for Democracy, funded largely by the U.S. Congress.”

* * * *

What all this adds up to is a journalistic conflict-of-interest of the worst kind: Omidyar working hand-in-glove with US foreign policy agencies to interfere in foreign governments, co-financing regime change with well-known arms of the American empire — while at the same time hiring a growing team of soi-disant ”independent journalists” which vows to investigate the behavior of the US government at home and overseas, and boasts of its uniquely “adversarial” relationship towards these  government institutions.

As First Look staffer Jeremy Scahill told the Daily Beast

We had a long discussion about this internally; about what our position would be if the White House asked us to not publish something…. With us, because we want to be adversarial, they won’t know what bat phone to call. They know who to call at The Times, they know who to call at The Post. With us, who are they going to call? Pierre? Glenn?

Of the many problems that poses, none is more serious than the fact that Omidyar now has the only two people with exclusive access to the complete Snowden NSA cache, Glenn Greenwald and Laura Poitras. Somehow, the same billionaire who co-financed the “coup” in Ukraine with USAID, also has exclusive access to the NSA secrets—and very few in the independent media dare voice a skeptical word about it.

In the larger sense, this is a problem of 21st century American inequality, of life in a billionaire-dominated era. It is a problem we all have to contend with—PandoDaily’s 18-plus investors include a gaggle of Silicon Valley billionaires like Marc Andreessen (who serves on the board of eBay, chaired by Pierre Omidyar) and Peter Thiel (whose politics I’ve investigated, and described as repugnant.)

But what is more immediately alarming is what makes Omidyar different. Unlike other billionaires, Omidyar has garnered nothing but uncritical, fawning press coverage, particularly from those he has hired. By acquiring a “dream team” of what remains of independent media — Greenwald, Jeremy Scahill, Wheeler, my former partner Matt Taibbi — not to mention press “critics” like Jay Rosen — he buys both silence and fawning press.

Both are incredibly useful: Silence, an absence of journalistic curiosity about Omidyar’s activities overseas and at home, has been purchased for the price of whatever his current all-star indie cast currently costs him. As an added bonus, that same investment buys silence from exponentially larger numbers of desperately underpaid independent journalists hoping to someday be on his payroll, and the underfunded media watchdogs that survive on Omidyar Network grants.

And it also buys laughable fluff from the likes of Scahill who also boasted to the Daily Beast of his boss’ close involvement in the day to day running of First Look.

“[Omidyar] strikes me as always sort of political, but I think that the NSA story and the expanding wars put politics for him into a much more prominent place in his existence. This is not a side project that he is doing. Pierre writes more on our internal messaging than anyone else. And he is not micromanaging. This guy has a vision. And his vision is to confront what he sees as an assault on the privacy of Americans.”

Now Wheeler has her answer — that, yes, the revolutionary groups were part-funded by Uncle Sam, but also by her boss — one assumes awkward follow up questions will be asked on that First Look internal messaging system.

Whether Wheeler, Scahill and their colleagues go on to share their concerns publicly will speak volumes about First Look’s much-trumpeted independence, both from Omidyar’s other business interests and from Omidyar’s co-investors in Ukraine: the US government.

Editor’s note: Pando contacted Omidyar Networks for comment prior to publication but had not received a response by press time. We will update this post if they do respond.

Update: First Look staffer, Glenn Greenwald, has responded to Pando’s report here. Paul Carr, the editor of the above report, has written a follow-up here.

* * * *

Enhanced by Zemanta


Categories: Escalation / Destabilization Conflict, Intelligence Gathering, M.I.C.E., Rebellion

Tags: , , , , , , ,

%d bloggers like this: